RSS Feed

Maroko köök

Mina ise avastasin Maroko köögi pea 6 aastat tagasi, millesse ma täielikult ära armusin. Ka lihtsad toidud on muudetud erinevaid vürtse kasutades meistriteosteks.

Maroko toidukultuur on mõjutatud Lähis- Ida, Araabia, Berberi, Aafrika ja Vahemere köögist. Maroko toit ja kultuur on omavahel suurepäraselt kokku põimunud. Teada tuntud külalislahkus  traditsionaalse piparmündi tee või datlite ja piima pakkumine. Reedene kuskuss ja mitmekäigulised eined, mis on Marokos igapäevased ka pereringis süües.  Ja loomulikult ei saa üle ega ümber maitseainetest, mis selle söögi nii eriliseks ja maitsvaks muudavad.  Maitseained nagu kaneel, ingver, safran, pipar, koriander ja köömen, kõik on kasutusel, et anda maitset traditsionaalsele Maroko tagine`le või hautisele. Samas on igal Maroko perenaisel omaenda salajane tagine retsept, mille nad on oma kogemuse ja maitse järgi kohandanud. Valikuid on lõputult.

Maroko toidukultuur on väga perekeskne. Igapäevane on, et pere istub kõik koos ümmarguse rikkaliku toidulaua taga. See kultuur on rikastanud kõvasti ka minu kööki. Kui varem olid minu peamisteks maitseaineteks sool ja pipar, siis nüüd võib leida minu kapist kõiksuguseid erinevaid maitseaineid ja  söögitegemine on muutunud minu jaoks huvitavaks  ja nauditavaks tegevuseks. Loodan, et ka Teiegi leiate midagi meelepärast minu retseptide seast, mida ise kodus järele proovida.

Ma püüan siin blogis Teile edasi anda  retsepte, mida ma igapäevaselt kasutan ning traditsioonilisi tuntuid retsepte. Samas lisan ka siia küpsetiste retsepte, mis on minu teine südamelähedane hobi.

Meeldivat avastamist!

 

%d bloggers like this: