RSS Feed

Minust

Olen Reelika. Kirjutan Maroko retsepte Eesti moslemite ajakirjas `Iqra` ja kuna neid on juba kogunenud terve hulk, tuligi mul idee teha blogi, kuhu saan need kõik endale kirja panna. Ma väga naudin kokkamist ning avastasin ma selle enda jaoks, kui puutusin lähemalt kokku Maroko köögiga ja loomulikult, kui abiellusin marokolasega. Elukoht ei ole aga meil ei Eestis ega ka Marokos vaid hoopis Iirimaal. Meie kodus on tegelikult põimunud nii Maroko kööki, kui ka Eesti stiilis toiduvalmistamist ning ka katsetusi mujalt maailmast. Koige rohkem valmistan ma Maroko köögist soolaseid roogasid, kuna Maroko maiustuste tegemine võtab lõputult aega ja tihtipeale Marokos ei valmistatagi maiustusi üksi, vaid mitu perenaist on korraga köögis maiustuste kallal askeldamas. Ise olen  proovinud järgi vaid mõned. Magustoitudeks meeldivad mulle rohkem küpsetised ja Eesti magustoidud. Meie kodus on kasvamas kaks tüdrukut: Mariell ja Amina. Tahan, et nad saaksid osa nii Eesti kui ka Maroko kultuurist, et nende maailma avardada. Kuigi Mariell on sündinud puhas eestlane, peab tema iseennast kindlalt pool marokolaseks. Maitse eelistustes on Amina kindlasti rohkem avatum, kuna tema armastab vürtiskaid Maroko ja muu maailma toite, Mariell aga on rohkem Eesti toitude austaja, kus maitseaineteks võiks olla just ainult sool ja pipar. Nii ma siis üritan need kaks kultuuri kuidagi omavahel kokku põimida ja mõlemist võtta ning õppida midagi. Üks on aga kindel, oma toiduvalmistamise kire leidsin justnimelt Marokost!

Nüüdseks võite Maroko retsepte leida ka raamatu kaante vahelt, ilmunud on kokaraamat `Araabia köögi radadel: Egiptuses ja Marokos.`

KONTAKT:

One response

 1. Tere, Reelika!
  Olen nädalalehe Naisteleht (www.naisteleht.ee) toimetaja Triin Raestik. Valmistan ette artiklit Maroko köögist. Täpsemalt sooviksime anda mõned juhised, kuidas kasutada tagine’i potti ning soovitada ka paar hautisevretsepti. Kas oleksite nõus sel teemal kaasa rääkima ning vastama e-kirja teel paarile küsimsuele? Ning kas tohiksin loos kasutada teie blogis olevat materjali? Viitame loomulikult seejuures veebiaadressile. Kõnealune artikkel peaks valmima juba sel neljapäeval.
  Parimate soovidega ja tagasisidet oodates
  Triin Raestik
  Naisteleht/Naistelehe Nipiraamat
  Toimetaja
  +372 527 4500
  triin.raestik@presshouse.ee
  http://www.naisteleht.ee

%d bloggers like this: